Rüya


Sevgili ziyaretçimiz, bu makalemizde “Rüya” kavramını Hristiyan bakış açısıyla irdeleyeceğiz. Bizim temel kaynağımız Tanrı sözü olan İncil’dir. Eğer kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir. Size iyi okumalar diliyoruz.

Talep Formu

Üç çeşit rüya vardır:

  • Güncel olaylardan, hayatımızda olan hadiselerden etkilenerek gördüğümüz; kendi psikolojik durumumuzu, bilinçaltımızı yansıtan rüyalar.
  • Şeytan kaynaklı bizi korkutan, tedirgin eden, kaygılandıran ve bazen karabasan diye adlandırdığımız rüyalar.
  • Tanrı’dan gelen rüyalar; bunlar mühürlüdürler. Yıllar geçse de unutulmazlar. Bunlar çeşitlidirler. Kimi zaman gelecek olan kötülüklere karşı bizi uyaran, bazen de yorumlanmaya ihtiyacı olan, geleceğe dair bilgilendiren rüyalardır.

Kutsal Kitap’ta iki tane Yusuf vardır. Her ikisine de Tanrı rüyalarla konuşmuştur. Birincisi Yakup oğlu, Mısır’da yönetici olan Yusuf. Yusuf, Tanrı tarafından, hem kendi hem de başkalarının rüyalarını tabir yeteneğine sahipti. İkinci Yusuf ise Meryem’in kocası olan Yusuf’tur. Rab onu birkaç defa rüyalarla uyarmıştır, hayatına yön vermiştir. Kutsal Kitap’ta rüya ve görümlerden de bahsedilmiştir.

Gördüğümüz rüyaları günün devamı gibi düşünmemeliyiz.

Her gün hayatımızda açılan yeni bir sayfadır. Güne şükrederek, Rabbe adanarak başlamalıyız. Tanrı kaynaklı olmayan rüyaların üzerinde çok durmamalıyız.