Online Tevrat Oku


Sevgili ziyaretçimiz, bu sayfamızda ücretsiz olarak Tevrat okuyabilirsiniz. Bizim temel kaynağımız Tanrı sözü olan İncil’dir. Eğer kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Ücretsiz İncil

Android ve IOS cihazlar için ücretsiz uygulamamız da mevcuttur. Aşağıdaki linkten uygulamamızı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Size iyi okumalar diliyoruz.
Tevrat Özeti

Tevrat Musa Peygamber’in yazmış olduğu 5 kitaptan oluşur. Bu kitaplar Yaratılış, Mısır’dan Çıkış, Levililer, Sayılar ve Yasa’nın Tekrarı olarak adlandırılır.

Yaratılış Kitabı’nda Evrenin ve Dünyanın, Adem ve Havva’nın ilk insanlar olarak Tanrı benzeyişinde yaratılışından, ilk günah ve insanın düşüşünden bahseder. Nuh Tufanı’ndan ve sonraki bölümlerde İbrahim, İshak, Yakup ve Yusuf’tan bahseder.

Mısır’dan Çıkış Kitabı Yusuf’un Mısır’da yaşayan soyunun yaşadıkları zorlukları ve Tanrı’nın halkını Mısır’daki kölelikten kurtarıp nasıl kendi halkı yapmak için kutsal kılmaya çalıştığından bahseder. Tanrı’nın Musa’ya, dolayısıyla halkına uyması için verdiği On Emir ve diğer buyrukları da bu kitapta geçer.

Levililer Kitabı, Kahin soyu olan Levililerin yaşayış ve sorumlulukları, tapınma düzeni vs. gibi ibadet için gereken şeylerin nasıl hazırlanması gerektiğinden bahseder.

Çölde Sayım’da İsrail halkının Sina Dağı’ndan Moav’a ve daha sonrasında Kadesh-Barnea’ya göç sırasında başına gelenlerden bahseder.

Yasa’nın Tekrarı Kitabı, Musa son 40 yılın önemli olaylarından bahsediyor. On Buyruk tekrarlanıyor. Tanrı’nın halkıyla yaptığı anlaşma hatırlanıyor ve Yeşu Musa’dan sonra İsrail halkının önderi olarak atanıyor.


Kutsal Kitap ile ilgili sorularınız, öğrenmek istedikleriniz varsa bizimle iletişime geçiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Talep Formu