Online Zebur Oku


Sevgili ziyaretçimiz, bu sayfamızda ücretsiz olarak Zebur okuyabilirsiniz. Bizim temel kaynağımız Tanrı sözü olan İncil’dir. Eğer kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Ücretsiz İncil

Android ve IOS cihazlar için ücretsiz uygulamamız da mevcuttur. Aşağıdaki linkten uygulamamızı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Size iyi okumalar diliyoruz.
Zebur Özeti

Zebur – Mezmurlar olarak bilinir; ilahi ve dua kitabıdır. Mezmurlar uzun bir süre içerisinde farklı yazarlar tarafından yazılmıştır.

Zebur (Mezmurlar)’da yer alan ilahiler değişik sınıflara ayrılır: Yüceltme ve ibadet ilahileri, ağıtlar; yakarış, yardım, kurtuluş duaları; bağışlanma yalvarışları; Tanrı’nın bereketine karşı şükretme ilahileri; düşmanlarının Tanrı tarafından cezalandırılması için edilen dualar. Bu dualar bireysel ya da ulusal olarak düşünülebilir. Bazı ilahiler ve dualar bir kişinin en derin hislerini yansıtırken, bazıları da Tanrı’nın seçtiği halkın hislerine ve ihtiyaçlarına tercüman olur.

Mezmurlar aslında şiir kitabıdır ve her edebi metin gibi kendine özgü yapısal özellikleri vardır. Bunlardan en önemlisi 1. dizede ele alınan konuyu 2. veya 3. dizede değişik şekillerde tekrarlayan paralelizmdir.

Aşağıda değişik dillerde Zebur okuyabilirsiniz:


Kutsal Kitap ile ilgili sorularınız, öğrenmek istedikleriniz varsa bizimle iletişime geçmeniz halinde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Talep Formu