Neyi Seçeceğiz?


Sevgili ziyaretçimiz, bu makalemizde neyi seçeceğimiz konusuna bakacağız. Bizim temel kaynağımız Tanrı sözü olan İncil’dir. Eğer kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir. Size iyi okumalar diliyoruz.

Talep Formu

Seçimlerimizin Etkisi

Bildiğiniz üzere, önümüzdeki günlerde seçimler olacak, bu yüzden de siyasi partiler seçim hazırlıklarını yapmakta ve halka vaatlerde bulunmaktalar. Aslında hayatımızın her anında ve alanında seçimler yaparız. Bunlar, ilkokulda seçtiğimiz sınıf başkanından tutun da yemek ve giyim gibi basit seçimler olabildiği gibi; aynı zamanda iş ve evlilik gibi hayatımızı büyük ölçüde etkileyen önemli seçimler de olabilir.

Bu seçimleri yaparken bazen üzerinde düşünmek için uzun miktarda zaman harcarız. Mesela kendimden örnek verirsem, ben bir şey almadan önce – özellikle cep telefonu, bilgisayar ya da müzik aletleri vs … gibi pahalı şeyler ise – uzun uzun düşünürüm. ”Acaba en uygun fiyatı, en iyi cihazı nereden alabilirim ya da bu benim ihtiyacım mı?” diyerek uzun bir analiz yaparım. Hayatımızdaki seçimler ve tercihler, önemlilik sırasına göre zamanımızı ve ilgimizi gerektirir.

Neyi Seçeceğiz ?
Yaşamımızı bu denli etkilerken gerçekten neyi seçeceğiz?

Ama bana göre hayatımızın en büyük ve en önemli seçimini yaparken, genellikle çok fazla düşünme, analiz etme ihtiyacı duymayız. Bu seçim ne mi? Bu seçim,Tanrı ile bizim aramızdaki karşılıklı iletişim; yani inancımız.

Yaşamı Seçmek

Bugünlerde nasıl partilerin söylediklerini ve vaatlerini can kulağı ile dinleyip analiz ediyorsak ve seçimimizi bu doğrultuda yapıyorsak, bizim için en büyük seçim olan inanç ve Tanrı ile ilgili seçimde de, Tanrı’nın bize neler vaat ettiğine dikkatle bakmalıyız. Bugüne kadar hiç oturup inandığınız Tanrı’nın size ne vaat ettiğini düşündünüz mü? Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin size, Sonsuz bir hayat vaat eden bir Tanrı bulamayacaksınız! Taki İsa Mesih’le karşılaşana kadar.

Bugün insan vaatlerine güvenip seçim yapabiliriz ama vaatlerin gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğinden emin olamayız. Çünkü insan da zaman içinde var olan, değişen bir varlıktır. Fakat şundan emin olabiliriz ki, kendisinde değişkenlik ya da döneklik gölgesi olmayan Tanrı’nın bize vaat ettiklerinin gerçekleşeceğinden emin olabiliriz. Tanrı bize şu değişmez vaatte bulunuyor. İsa ona, “Diriliş ve yaşam Ben’im” dedi. “Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır”. (Yuhanna 11:25)

Hayattaki bazı seçimlerimizin dışında, hayati bir seçim yapmamız gerekir. Bu seçim hayatidir çünkü sonunda; ya sonsuz ölüm ya da sonsuz hayat vardır. Bugün ve hayatımızın geri kalan günlerinde Tanrı önümüze iki seçenekli bir yol fırsatı koyar. Ya Tanrı’ya ve O’nun gönderdiği Kurtarıcıya yani İsa Mesih’e – bizim için ölüp dirildiğine – iman edip sonsuz bir hayata kavuşmak ya da bunu yapmayıp sonsuz ölüme mahkum olmak. Seçim sizin!

Esen kalın.