İman Duası


Sevgili ziyaretçimiz, bu makalemizde “İmam Duası” kavramını Hristiyan bakış açısıyla irdeleyeceğiz. Bizim temel kaynağımız Tanrı sözü olan İncil’dir. Eğer kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir. Size iyi okumalar diliyoruz.

Talep Formu

İman Duası – Hristiyan olmak İsa’yı örnek almak, O’nun buyruklarına uymak ve ona yakışan, İsa’nın yaşadığı günahsız hayatı amaçlayan bir yaşam sürmeyi arzu etmek, buna kesin karar vermektir. İman Duası bireye yeni bir kimlik verir.

a. Tanrı sizi seviyor ve sizin için harika bir planı var.

b. Ancak insan Adem’in itaatsizliğinden beri günahlıdır ve Tanrı’dan kopmuştur. Tanrı ile aramızda yaratılışta var olan yakın ilişki günah nedeniyle bozulmuştur.

c. Fakat bizi yaratan RAB Tanrı bizi asla terk etmez ve insanın kendisiyle barışmasını ister.

d. Tanrı, dünyayı o kadar çok sevdi ki biricik Oğlu’nu verdi. İsa Mesih çarmıhta senin yerine ve senin günahlarının cezasını çekerek, seni günahtan kurtarmak ve sana sonsuz yaşam vermek için öldü.

Dökülen kutsal kanıyla seni günahından arındırdı ve kendisine Rab ve Kurtarıcı olarak iman eden ve edecek olan herkese Tanrı’nın çocukları olma ayrıcalığını verdi.

e. Onu bugün hayatına kendi isteğinle ve imanla Rab’bin ve Kurtarıcın olarak davet eder, günahlarını itiraf ederek ondan af dilersen, Rab İsa söz verdiği gibi hayatına girerek hayatına düzen verir, günahlarını bağışlar ve sana elçilerine verdiği Kutsal Ruh’u verir.

f. Eğer yukarıdaki maddelerde anlatılanların doğru olduğuna bütün kalbinle inanıyorsan bir odaya gir, yalnız başına ya da bir Hristiyan kardeşin yanında bunlara inandığını açıkça söyle ve İsa’yı hayatına davet et.

İsa bir hırsız değildir. Hayatınıza sizden izin almadan girmez. Kapıyı çalar ama nazikçe yapar bunu, onun için de İncil’de

İşte kapıda durmuş kapıyı çalıyorum. Kim sesimi işitir de kapıyı açarsa… dediğine göre kapıyı sadece çalıyor. Yumruklamıyor. Kapıyı senin açmanı bekliyor.

Romalılar 10. bölümde şöyle der:

“İşte duyurduğumuz iman sözü budur.”

9 İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın.

10 İnsan yürekten iman etmekle aklanır, imanını ağzıyla açıklamakla da kurtulur.

11 Kutsal Yazı, «O’na iman eden hiç kimse utandırılmayacak»”

Evet şu duayı okuyarak Rab İsa’yı hayatımıza davet edebiliriz:

İman Duası

Sevgili Rabbim, sana ihtiyacım var. Çünkü Sen bana olan sevginden ötürü benim günahlarımın karşılığı olarak kendini kurban olarak sundun. Bu nedenle sana sonsuz teşekkürler sunarım. Şimdi kalbimin kapısını sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana sonsuz yaşam sunduğun için çok teşekkür ederim. Yaşamımın yönetimini benden al ve beni kendi istediğin gibi bir kişi yap.”

ÂMİN

Kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Talep Formu