Terörist Saldırılar Hakkında


 

Terörist Saldırılar Hakkında

Terörist Saldırılar Hakkında -Bu videonun içeriğini okumak ister misiniz?

Evet, merhabalar. Kutsal Kitap’ta 2. Timoteos Kitabı 1. Bölüm 7. Ayet’te Kutsal Kitap şöyle söylüyor; “Çünkü Tanrı bize korkaklık ruhu değil, güç, sevgi ve özdenetim ruhu vermiştir.” Peki, o zaman bu korku, korkuların kaynağı nelerdir? Bu korkular nereden geliyor?

Ve işte bu “Ruhsal Savaş Kitabı” bu konuyla ilgili bize bazı şeyler öğretmeye çalışıyor. Ve özellikle korkuyla ilgili bir pasaj size okumak istiyorum. Korku sadece bir duygu değildir. Kutsal Kitap korkunun bir işkence olduğunu söyler. Sebepsiz yere oluşan korkular kişinin yaşamını etkiler ve mutlaka tedavi edilmelidir. Günümüzde panik atak olarak adlandırılan bu durumun iblisin bir işi olduğunu ve Tanrı’ya olan güvenimizi engellemek için gerçekleştirdiğini Kutsal Kitap’tan görebilmekteyiz. Çünkü Tanrı bize korkaklık ruhu değil, özdenetim ruhu verdi, öyle ki korkaklık ruhuna tutsak olmayalım.

İşte yaşadığımız bu günlerde, bu terör saldırılarında bir anda bütün insanlığın üzerine bir korku salınmaya çalışılıyor. Ve insanlar korku içerisinde yaşamaya zorlanıyor. Ancak bilmeliyiz ki bu korkunun kaynağı Tanrı değildir. Korkunun kaynağı iblisin kendisidir. Ve dua ediyorum ki hiçbirimiz bu korkuya tutsak olmadan Tanrı’ya güvenerek yaşamımızı sürdürmeye devam edelim.

Aynı şekilde yaşanan bu acı olaylar içinde yaralananlar için acil şifalar diliyoruz. Ölen vatandaşlarımız ya da diğer uluslardan olan vatandaşlar için de başsağlığı diliyoruz ve açık bir şekilde bu tür eylemleri, terör eylemlerini, insanı öldüren, insanın canına kasteden bütün bu eylemleri en şiddetli bir şekilde kınadığımızı açıkça söylemek istiyoruz.