Tanrı bizimle!


 

Tanrı bizimle!

Tanrı bizimle! – Bu videonun içeriğini okumak ister misiniz?
Matta Kitabı’nın 1. Bölüm 23. Ayeti’nde Kutsal Kitap şöyle söylüyor: “İşte kız gebe kalıp oğul doğuracak, adını İmmanuel koyacaklar. İmmanuel Tanrı bizimle birlikte demektir.”

Ne harika Tanrı bizimle birlikte olmak istiyor. Tanrı bizden ayrı, yukarda, tahtını yönetmek değil, tam tersi bizimle birlikte olmak istiyor.
Ama günahkar insanla Tanrı nasıl birlikte olabilir.İnsanların günahlarını bağışlatarak insanlarla birlikte olabilir. Ve bu yüzden İsa Mesih yeryüzüne geldi. Bizimle birlikte olmak için, bizimle birlikte yürümek için, bizimle birlikte nefes almak,bizimle birlikte yaşamak için.

Ve aynı zamanda İsa Mesih’in doğumunun insan şeklinde doğumunun bizim günahlarımız için ödediği fidyeden de anlıyoruz. Çünkü o bizim yerimize çarmıhta öldü ve bizim günahlarımız uğruna kendisini feda etti.
Ancak bu geliş, Mesih’in insan bedeninde yeryüzüne gelmesinin anlamı Tanrı’nın bizimle olmak istemesidir. Tanrı’nın bizimle birlikte hareket etmesi,bizimle birlikte yaşamak istemesinden kaynaklıdır.

Bu da Tanrı’nın alçak gönüllü, sevgi dolu bir Tanrı olduğunu bize gösteriyor.Bu yüzden Tanrı’ya her konuda güvenebiliriz ve Tanrı’nın her zaman bizim yanımızda olmak istediğini düşünerek Tanrı’ya yaklaşabiliriz.