Ne Mutlu Barış Sağlayanlara


 

Ne Mutlu Barış Sağlayanlara

Ne Mutlu Barış Sağlayanlara – Bu videonun içeriğini okumak ister misiniz?

Merhaba, Tartışma Platformumuza hoş geldiniz. Gördüğünüz gibi “Tartışma Blog” adı altında internet sitesinde yeni bir alan ortaya çıktı ve alan yaratıldı. Bu alanın amacı şudur; hepimizin tartışabileceği, hepimizin kendini ifade edebileceği imkanlar yaratmaktır.

Çünkü bugün toplumumuzun en büyük ihtiyacı nedir, barış değil mi? Terör saldırıları, Ortadoğuda olan savaşları gördüğümüzde en önemli ihtiyacımızın barış olduğunu bir kere daha kendime hatırlatıyorum. Aslında en önemli sorunlarımızdan birisi de budur; barış. Peki, bu barışı nasıl inşa edeceğiz, barışı nasıl sağlayacağız? Bunları sadece yetkilier mi yapabilir ya da uzaydan gelecek bir kahraman mı bunu gerçekleştirebilir, hayır., barışı biz sağlayabiliriz.
Ve bu yüzden Kutsal Kitap’ta diyor ki “Ne mutlu barışı sağlayanlara, onlara Tanrı çocukları denecek. Çünkü barış için çalışanların hayatlarında Tanrı’da bir bereketi olacağını Kutsal Kitap açıkça söylüyor. Peki, bunu nasıl yapacağız? İlk önce kendimize şunu sorabiliriz. İnançlarımız ayrıştırıyor mu, inançlarımız başkalarını ötekileştiriyor mu, inançlarımız başkalarını yabancılaştırıyor mu ya da inandığımız değerler başkalarının yaşam haklarını ihlal ediyor mu? İşte bunlar çok önemli sorunlar.

Aslında inancımız uzlaştırıcı olmalı, inancımız birleştirici olmalı ve inancımız sevgi temelinde ve saygı temelinde ilerlemelidir. Çünkü Tanrı irademize saygı gösterdiğine göre bizler de herkesin iradesine saygı göstermeliyiz ve herkesin kendini ifade edebilecek olanaklar yaratmalıyız ki insanlar neden buna inandığını açıkça söyleyebilsin ve onlarla empati kurarak bir saygı ilişkisi geliştirebilelim. İşte bu yüzden, bu tartışma platformu günümüz dünyası için hayati bir önem taşıyor. Buna inanıyorum ve bu yüzden saygı ve sevgi çerçevesinde bizler bu platformu kullanarak kendimizi daha iyi ifade edebiliriz.
Son olarak, Yeremya Kitabı’nda Kutsal Kitap şöyle söylüyor; “Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle aradığınızda beni bulacaksınız.” diyor Tanrı. Ve bizim amacımızda aramak, gerçeğe yakınlaşmak ve gerçek konusunda araştırmalar yaparak daha da ilerlemek