Mülteci olmak


 

Mülteci olmak

Mülteci olmak – Bu videonun içeriğini okumak ister misiniz?

Şuanda Türkiye’de kayıtlı olarak yaklaşık 2 milyon mülteci var. Evlerini bırakan, savaştan dolayı ve büyük sıkıntılardan dolayı evlerini bırakan ve evsiz bir şekilde yaşayan ülkemizde zor durumda olan 2 milyona yakın insan var.Ve aslında düşünüyoruz; Tanrı acaba bu insanlar için ne düşünüyor. Tanrı bu insanlar hakkında ne hissediyor?

Ve Kutsal Kitap’a baktığımızda İsa Mesih’in de aslında mülteci gibi yaşadığını görebiliyoruz.Luka Kitabı’nın 2.Bölüm 4.Ayeti’nde Kutsal Kitap şöyle söylüyor: ”Böylece Yusuf da, Davut’un soyundan ve torunlarından olduğu için Celile’nin Nasıra Kenti’nden Yahudiye’ye, Yahudiye bölgesine, Davut’un kenti Beytlehem’e gitti. Orada, hamile olan nişanlısı Meryem’le birlikte yazılacaktı.Onlar oradayken, Meryem`in doğurma vakti geldi ve ilk oğlunu doğurdu. Onu kundağa sarıp bir yemliğe yatırdı. Çünkü handa yer yoktu.”

İsa Mesih doğduğunda O’nun bir evi yoktu. O ahır gibi bir yerde doğmak zorunda kaldı. Ve gerçekten bugün yatacak evi olmayan insanlar gibi aslında İsa Mesih de doğduğunda bir evsiz olarak yeryüzüne geldi ve dünyaya merhaba dedi. Dolayısıyla bütün bu mülteciler, bütün bu evsizler Tanrı’ya, Tanrı duygularına, Tanrı hislerine uzak değil. Tanrı onları anlıyor ve Tanrı onlara yardım etmek istiyor.