İncil Kimin İçin Yazıldı?


İncil Kimin İçin Yazıldı?

Tarih boyunca birkaç soru hep gündemde olmuştur. ”İncil ne zaman yazıldı?” ”Nasıl yazıldı?” ”Kim yazdı?” Ancak şimdi size başka bir soru sormak isterim; İncil kim için yazıldı? Bu soruya cevap vermeden önce bazı konulara değinmek iyi olur.

Bu günlerde hayatımızda pek çok şey değişiyor. Teknoloji sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun gelen haberleri anında evimizden izleyebiliyoruz. İki dakika içinde yemeklerimizi pişirebiliyoruz. Pek çok hastalığın çaresi bulunmak üzere, Uzayın sırları çözülmekte…

Bütün bunlar dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yapılan çalışmalar. Ancak dünyada olan biten nedir? Savaşlar, ölümler katliamlar, açlık sefalet, hava tabakamızın zarar görmesi, kuralık tehlikesi, nesilleri yok olan canlılar vs. bu listeyi uzatmak mümkündür. O zaman bu kadar çalışma, bu kadar araştırma neyi iyileştirmektedir? Dünyanın sonu hakkında birçok senaryo üretilmekte. Dünyadan başka gezegenlerde yaşam var mı diye yapılan araştırmalara her yıl harcanan paranın sınırı yok.

Peki bütün bu sorunların kaynağının ve sonucunun ne olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, öğrenebileceğiniz bir imkan var. Hatta bütün bu sorunların bir çaresinin olduğunu bile öğrenebilirsiniz. Bazen kaybettiğimiz bir şey tam gözümüzün önündedir de bir türlü göremeyiz. İşte bunun içindir ki iki bin yıldır gözümüzün önünde olan, ama bir türlü göremediğimiz bu kaynağı size işaret etmek istiyorum: “İncil”.

YARATICINI TANI, YAŞAMININ ANLAMINI KEŞFET!

Tanrı kendi sözlerini neden dünyaya bildirmek istedi? Çünkü insanların O’nu tanımasını ve onlar için planını bilmelerini de istedi. O zaman eğer Tanrı’nın sözlerini okumazsak, O’nun bu isteğini nereden bileceğiz. Herkes Tanrı’ya ulaşmak istiyor. Gökyüzüne doğru uzatılmış merdivenlere tırmanmaya çalışan milyonlarca insan bu çaba içinde. Ancak Tanrı’nın kendisi bu merdiveni uzatmıştır. Tek yapılması gereken, Tanrı’nın kendi sözlerinden O’nun planını ve karakterini öğrenmektir.

İncil Ne Diyor?

İncil insanlara bir müjde getirmektedir. Bu müjdenin ne olduğunu açıklar, Tanrı’nın insan için olan planını bildirir. İsa Mesih’in kim olduğunu ve ne yaptığını yazar. Tanrı’ya ulaşmak için hazırlanan yolu gösterir.

Neden İncil Okumalıyım? 

Eminiz ki İncil hakkında pek çok şey duymuşsunuzdur. Bir sürü iddia toplumumuzda dolaşmakta. Ancak neden bunlara inanmaktayız? Gerçek olduklarını nereden biliyoruz.

Eğer bir kişi sizin hakkınızda iyi veya kötü bir şey söylemek istiyorsa, öncelikle sizi tanıması gerekmez mi? Sizin karakterinizi, neleri sevip sevmediğinizi, yaşamınız hakkında bazı bilgileri bilmelidir. Bunun için de öncelikle sizinle biraz zaman geçirmesi ve tanıması gerekir. Ben de sizleri İncil ile biraz zaman geçirmeye davet ediyorum. Nasıl insanların sizi tanımadan peşin hüküm vermesini istemezseniz, aynı şekilde Tanrı’da kendi Sözü’nü daha okumadan yargılara varmanızı istemez.

İncil, bütün insanlar için; bizim için, sizin için yazıldı. Sizin okumanız ve Tanrı’yla tanışmanız için yazıldı. Bir mektup üzerinde kimin adı yazıyorsa, mektup o kişiye aittir. Anlarız ki bu mektup, o kişi için yazılmıştır. İncil bütün insanlık için yazılmış Tanrı’dan gelen bir mektuptur. İçinde ne yazdığını merak etmiyor musunuz? Tanrı’nın sizin için ne dediğini, nasıl bir planının ne olduğunu okumak istemez misiniz?

Elinizdeki İncil’i sizin için yazıldığını düşünerek okumanızı rica ederiz. Tanrı’nın sizin için söylediklerini işitebilirsiniz. Belki de siz de yaşamınızda cevap bulamadığınız pek çok soruya cevap bulabileceksiniz.

Esen Kalın.

Kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Talep Formu