Hey Gavur Anlatsana


hey gavur

Ülkemizde Hristiyan dendiğinde eskilerden kalma bir sözcük akıllara gelir. Gavur’dur çoğu toplumumuz için. Ancak gerçekte Hristiyanların kim olduklarını anlamaya başladıkça, bu toplumda negatif bir anlama gelen gavur sözcüğü yavaş yavaş değişmeye başlar. Gerçekte anahtar sözcük birbirimizi, “tanımak”tır. Hristiyanların neye inandıklarını, kim olduklarını, misyonerlik tartışmalarının gerçeklerini öğrenmek için; kulaktan dolma bilgilerden değil, asıl kaynağından bilgiler almamız gerekir.

Kitabımız ücretsizdir.

Not: Kargo ve posta masraflar bizim tarafımızdan karşılanır.

Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki talep formunu doldurun. Daha önce kitap başvurunuz olduysa, bu numarayı arayınız: 0505 118 18 30.

ÖNEMLİ NOT:

 • Bizden herhangi bir basılı yayını alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçüklere Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca basılı yayınları kesinlikle göndermiyoruz. Yaş beyanınızın doğruluğundan siz sorumlusunuz. 
 • Lütfen formu sadece kendiniz için doldurunuz. Kendisinden habersiz başka birisi adına form doldurmanız, o kişiden habersiz kişisel bilgilerini paylaşmanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu durumda o kişiyi ve kendimizi korumak adına savcılık nazarında hukuki haklarımızı kullanmak zorunda kalırız.

 • İstediğiniz ücretsiz ürünleri iki şekilde size ulaştırabiliriz. Birinci seçenekte doğrudan adresinize ulaştırırız. Bunun için detaylı adres bilgileriniz gerekiyor. İkinci seçenekte size en yakın PTT Şubesi’ne göndeririz ve siz oradan teslim alabilirsiniz.


 • Paket üzerinde, içerisinde İncil olduğuna dair herhangi bir bilgi yazmıyoruz.
 • Formun aşağıdaki ilerleyen kısımlarını doldurmadan önce lütfen kişisel bilgiler ile ilgili olan kısmı doldurunuz.

Kişisel Bilgileriniz

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Adres

Talebiniz üzerine, kitabınızı size gönderebilmemiz için bize adres bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
Kişisel Veriler Hakkında Açık Rıza Metni uyarınca, kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.

Halkımızın önemli bir kısmı Hristiyanları, “Gavur” olarak niteler. Türk Dil Kurumu’nun Türkçe Sözlüğü’nde, “gavur” için verilen anlamlardan biri de, “dinsiz”dir. Aslına bakarsanız, halkımız Hristiyanlar’a, “gavur” derken, onların dinsiz olduğunu düşünmemektedir. Herkes bilir ki, Hristiyanların da dini inançları vardır. Ancak halkımız Hristiyanlar’ın neye nasıl inandıklarını (en azından yeterince) bilmemektedirler. İşte Sayın Can Nuroğlu’nun bu kitabı, Hristiyanlar’ın neye inandıklarını doğru bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanmış olan çok faydalı bir çalışmadır.

Bu kitabı, ön yargılarınızı bir kenara atarak ve mümkünse sakin bir ortama geçip çayınızı, kahvenizi yudumlarken okuyun. Okuduklarınızı daha önce kulağınıza çalınan ve size öğretilmeye çalışılan iddialarla karşılaştırın ve neye nasıl inanacağınıza karar verin. Hiç kimsenin etkisinde kalmadan, gerçekleri kabul etmeye hazır olun. Kimse sizi, “gerçekler acıdır” diye kandırmasın, gerçekler iyidir ve yaşam verir. Ama gerçekler kabul edilmediği zaman sonuçları bizler için, “acı” olur.

Hey Gavur Anlatsana

Kitap İçeriği (İçindekiler)

 • Önsöz – Gavur
 • Giriş – Halkımızın çoğu, herkesin her alanda, düşünce, ifade ve seçtiği yaşam tarzında özgür olduğunu savunur.
 • İncil’in Güvenirliği – İncil değiştirildi mi? İznik Konseyi’nde 4 İncil mi seçildi? Asıl İncil, Barnabas İncili mi? Peki Tevrat ve Zebur’a ne oldu?
 • İsa Mesih’in Kimliği – İsa’nın yerine başka birisi ölmedi mi? İsa Mesih neden Tanrı Oğlu olarak nitelendiriliyor? Neden üç Tanrı’ya inanıyorsunuz?
 • Kutsal Kitap’ın İslamiyet’e Bakışı – İncil Hz. Muhammed’in gelişinden bahsediyor mu? Neden Kur’an-ı Kerim’i kabul etmiyorsunuz?
 • Hristiyanlık Alemi – Hristiyanlığın hangi mezhebi doğrudur? Neden misyonerler ülkemize göz dikmişler?
 • Sonsöz – İnsanın kurtuluşu için insanın sağladığı tek yol var, o da kendisini insanlık uğruna fidye olarak sunan Tanrı’nın Oğlu İsa Mesih.