Halk Dilinde İncil


Halk Dilinde İncil

İncil, Allah’ın kelamıdır. Allah’ın insanla ve bütün kainatla ilgili ebedi tasarılarını anlatır. İnsanın kainattaki yerini ve sorumluluklarını, günaha düştükten sonra Allah’ın sağladığı kurtuluş yolunu, günahkarın uğrayacağı akıbeti ve müminlerin ebedi mutluluğunu açıklar. Talimleri mukaddes ve değişmezdir, emirleri bağlayıcıdır, kararları ilahi kararlardır.

  • Hikmetli olmak için onu oku.
  • Ebedi selamet için ona imanla sarıl.
  • Allah’a vakfolmak için onu yaşa.

İncil senin yoluna nurdur, ruhuna besindir, canına tesellidir.

Kitabımız ücretsizdir.

Not: Kargo ve posta masraflar bizim tarafımızdan karşılanır.

Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki talep formunu doldurun. Daha önce kitap başvurunuz olduysa, bu numarayı arayınız: 0505 118 18 30.

ÖNEMLİ NOT:

  • Bizden herhangi bir basılı yayını alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçüklere Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca basılı yayınları kesinlikle göndermiyoruz. Yaş beyanınızın doğruluğundan siz sorumlusunuz. 
  • Lütfen formu sadece kendiniz için doldurunuz. Kendisinden habersiz başka birisi adına form doldurmanız, o kişiden habersiz kişisel bilgilerini paylaşmanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu durumda o kişiyi ve kendimizi korumak adına savcılık nazarında hukuki haklarımızı kullanmak zorunda kalırız.

  • İstediğiniz ücretsiz ürünleri iki şekilde size ulaştırabiliriz. Birinci seçenekte doğrudan adresinize ulaştırırız. Bunun için detaylı adres bilgileriniz gerekiyor. İkinci seçenekte size en yakın PTT Şubesi’ne göndeririz ve siz oradan teslim alabilirsiniz.


  • Paket üzerinde, içerisinde İncil olduğuna dair herhangi bir bilgi yazmıyoruz.
  • Formun aşağıdaki ilerleyen kısımlarını doldurmadan önce lütfen kişisel bilgiler ile ilgili olan kısmı doldurunuz.

Kişisel Bilgileriniz

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Adres

Talebiniz üzerine, kitabınızı size gönderebilmemiz için bize adres bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
Kişisel Veriler Hakkında Açık Rıza Metni uyarınca, kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.

Halk Dilinde İncil

Kitap İçeriği


Allah’tan başka ilah yoktur; kâinatta O’ndan daha önemli, daha değerli, daha güzel, daha mukaddes, daha şefkatli kimse yoktur. Günkü o bütün kâinatın yaratıcısıdır, sahibidir, efendisi ve rehberidir. Allah, “Işık olsun!” diye emretti, ışık oldu. Işığın karanlıktan iyi oldugunu gördü; Işığı ve karanlığı birbirinden ayırdı. Allah, “Kendi suretimizde insan yaratalım” dedi;
böylece insanı yarattı. İnsanlarI erkek ve disi olarak yarattı. Onları takdis etti ve yarattığı her şeyi onlara tâbi kildi.

Allah bizleri O’nu ve yarattığı her şeyi tanıyalım, O’na hizmet edip ibadet edelim diye yarattı. Nitekim İncil’in Matta suresinde bu ayetleri okuruz: “Rab Allah’ ın bütün kalbinle, bütün canınla, bütün aklınla sev (Matta 22:37).”
Bütün bunlar mukaddes yazılardan biliyoruz. Mukaddes yazılar sayesinde Allah’ in eşsizliği ve rakipsiz hakimiyetini öğreniriz. Allah’in kelâmini okuyan herkes Allah’ı daha yakından tanıma fırsatına sahip olur; Allah’ın bütün kâinata dair neler tasarladıklarını öğrenir. En önemlisi, Allah’ in kelâmi, bize hak yolunu, Allah’a makbul olan ve ebedi hayata giden yolu öğretir. Nitekim havari Pavlus, kendi adıyla anılan Incil suresinde sunlar söyler: “Allah’ in vahyettiği yazıların hepsi faydalıdır, bize hakikati öğretir, günahımızı gösterir, hatalarımızı düzeltir ve hak yolunda eğitir. Bu sayede Allah adamı
her tür iyiliği yapmak icin gerekli vasıflara sahip olur