Yeter Ki İnsan Olsun


yeter ki insan olsun

İnsanlık öldü mü? İnsanlık bizde kalsın. Yeter ki insan olsun. İnsan olmak. İnsanlığın iyilik ve güzellikle anıldığını duymak isteriz hep. Ancak gerçekte insan olmak nedir? Tanrı’nın bir insanda aradığı ölçütler nelerdir? Yeter ki İnsan Olsun kitabında işte insan olmanın nelere bağlı olduğunu, Tanrı’nın bizden istediği insanlık ölçütlerini bulacaksınız.

Kitabımız ücretsizdir. Not: Kargo ve posta masraflar bizim tarafımızdan karşılanır.

Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki talep formunu doldurun. Daha önce kitap başvurunuz olduysa, bu numarayı arayınız: 0505 118 18 30.

ÖNEMLİ NOT:

 • Bizden herhangi bir basılı yayını alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçüklere Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca basılı yayınları kesinlikle göndermiyoruz. Yaş beyanınızın doğruluğundan siz sorumlusunuz. 
 • Lütfen formu sadece kendiniz için doldurunuz. Kendisinden habersiz başka birisi adına form doldurmanız, o kişiden habersiz kişisel bilgilerini paylaşmanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu durumda o kişiyi ve kendimizi korumak adına savcılık nazarında hukuki haklarımızı kullanmak zorunda kalırız.

 • İstediğiniz ücretsiz ürünleri iki şekilde size ulaştırabiliriz. Birinci seçenekte doğrudan adresinize ulaştırırız. Bunun için detaylı adres bilgileriniz gerekiyor. İkinci seçenekte size en yakın PTT Şubesi’ne göndeririz ve siz oradan teslim alabilirsiniz.


 • Paket üzerinde, içerisinde İncil olduğuna dair herhangi bir bilgi yazmıyoruz.
 • Formun aşağıdaki ilerleyen kısımlarını doldurmadan önce lütfen kişisel bilgiler ile ilgili olan kısmı doldurunuz.

Kişisel Bilgileriniz

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Adres

Talebiniz üzerine, kitabınızı size gönderebilmemiz için bize adres bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
Kişisel Veriler Hakkında Açık Rıza Metni uyarınca, kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.

“Yeter ki insan olsun” hepimizin dileği değil mi? Bütün tanıdıklarımız, komşularımız, meslektaşlarımız, esnafımız için arzumuz hep budur! Keşke çevremizdeki insanların hepsi insan olsa! Hepimizin dilinden düşmeyen bu sözcüklerle aslında ne demek isteriz? Başkalarını hangi akıl terazisiyle tartıp da insan olup olmadıklarına karar veririz? Aynı terazide acaba biz kaç gram geliriz? İnsanı düşündüren, zihnini kamçılayan, yüreğine dokunan ve yaşamını değiştiren kitapların sayısı azdır. İşte bu soluk kesen kitapçıkta, aradığınız soruların yanıtlarını ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

Yeter ki İnsan Olsun

Kitap İçeriği (İçindekiler)

 • Giriş – Ülkemizde, “en popüler sözler” adında bir yarışma yapılsa, mutlaka, “Yeter ki insan olsun!” sözü ilk beş arasında yer alır.
 • İnsanlığın İlk Hali – Dini konulara gelince çoğu vatandaş hararetle tartışmayı sever, ama ne yazık ki esas kaynakları okuyup araştıran kişiler azınlıktadır.
 • İnsanlığın Günaha Düşüşü – Hiç düşündünüz mü, neden insanlar dinlenmek ya da tatil yapmak için genellikle şehirden uzak, doğayla iç içe olan alanlara kaçar?
 • İnsanlığın Yozlaşması – Kimi insan babasının hikmetsizliği ya da tembelliği yüzünden yoksul ve muhtaç kalıyor. Kimi çocuk, ahlaksızca yaşayıp AIDS hastalığına yakalanmış annesi ya da babası yüzünden aynı hastalığa yakalanıp acılar içinde ölüyor.
 • İnsanlığın Bereket Kaynağı – Amacımız kimseyi depresyona sokmak ya da ümitsizliğe itmek değil, ama eğer insanlığın durumuna doğru bir teşhis koymak istiyorsak, gerçeklerle de yüzleşmek zorundayız.
 • İnsanlığın Tahlili – Farz edin bizler Dicle nehrinin temiz olup olmadığını tespit etmek istiyoruz. Nehrin tümünü laboratuvara sokmak mümkün olmadığına göre, ancak nehirden bir numune alıp analiz ederiz.
 • İnsanlığın Kurtarıcısı
 • İnsanlığın Zirvesi
 • İnsanlığın Cennete Dönüşü
 • Sonsöz