Tarot, Medyumler ve Falcılık


İnsanlar niçin falcılara, medyumlara, tarot falı bakanlara karşı bu kadar çok ilgi duyarlar?Maalesef medyumların en iyi bildiği şey, gelecek değil; para kazanmaktır.

 

Medyumların, medyumluk güçleri ne kadardır?

Medyumlar, falcılar, kahve falı, gazetelerdeki astroloji falları, internet siteleri, kitapları, yeni çağ dernekleri ve bunun gibi binlerce gelecek bildiricileri etrafımızda her an hazır ve nazır beklemektedirler.

New York belediyesi, medyumlardan oluşan alo hatları sayesinde kendisine iyi bir gelir sağlamaktadır. Associated Press’in verdiği bilgiye göre, “Bu hatlarda çalışmak üzere en son 15 kişiyi eğitime almış, bu kişilere tarot bakmayı ve geleceği bildirmeyi öğretmiş ve belediyenin kadrolu elemanı olarak işe almıştır.”

Alo medyum hattında çalışmış olan Debbie Nathan, bu sektörün arka planını bizlere aktarmıştır. Anlattıkları birçok dergide de yer almıştır. Debbie’ye telefonu nasıl cevaplayacağı hakkında ayrıntılı bir eğitim verilir. Hemen arkasından arayan kişinin ismini ve doğum tarihini sorar; bunu yapma sebebinin yaş sınırı olan 18’i tutup tutmadığı olduğunu söylese de, asıl amaç arayan kişinin burcunu öğrenmektir. Sözlerine şöyle devam eder:

“Ben bir tarot okuyucusuyum. İlk olarak genel bir okuma yapacağım, arkasından sen bana özel sorularını soracaksın. Ben şimdi karıştırıyorum; hımmm… Dur dediğin an karıştırmayı durduracağım.” Genellikle kağıtları karıştırmaya bile üşenirdik. Ardından, arayan kişiye şunları söylerdim:

“Senin fiziksel ilişkilerin ile iç dünyan arasında bir dengesizlik hissediyorum.”

Peki insanlar buna nasıl kanıyorlardı? Debbie şöyle açıklar: “İnsanlar o kadar narsis ve özbenlikçidir ki, kendileriyle başkalarının ortak yönleri, ortak istekleri veya hisleri hakkında tam bir kör cahildirler. ”

İnsanlar niçin falcılara, medyumlara, tarotçulara karşı bu kadar çok ilgi duyarlar? Çünkü bizim yaşamlarımızda sık sık ne yapmamız gerektiğini bilmediğimiz durumlar ortaya çıkar ve bir yardım, bir iç görüş, geleceğe dair bir bilgi, tavsiye ya da ümit isteriz. Hata yapmayı istemeyiz, öyle birisi olsun ki; geleceği görüp bizi bu hataları yapmaktan korusun isteriz. Yanlış karar almaktan korkarız. Ama maalesef medyumların en iyi bildiği şey, gelecek değil; para kazanmaktır.

Debbie’nin görevi, arayan kişiyi mümkün olduğu kadar hatta tutmaktır. Uzun süren bir tarot yorumu 55 dakikayı bulabilir, ki bunun bedeli 211$’dır.

Peki, telefonda medyumluk yapan bir New York belediyesi personeli ne kazanmaktadır? Görünüşe göre paranın çoğu belediyede kalmaktadır, çünkü dakikası $3.99 olan bir aramada medyum sadece 25 cent almaktadır.

 

“Medyum, fal ve tarot” tüm bunları bu kadar güçlü kılan nedir?

Her yana yayılmış olması, bu yaygınlıktan dolayı doğal bir unsur olarak görülmesi ve yadırganmaması, insanların içindeki inanma arzusu…

Peki ruhsal yardımın tek yolu bu mudur?
Bizlere yönlendiriş sağlayacak kendimizden öte bir şeyler var mıdır?

Evet vardır. Evreni yaratan, senin ve durumun hakkında her şeyi bilen, bilgeliği sınırsız ve her zaman doğru olan birisine ne dersiniz? Tanrı’nın tavsiyeleri elimizde yazılı bir şekilde durmaktadır: Kutsal Kitap. Yaşamın sana getirdikleri kafanı mı karıştırıyor? Sana ne yapman gerektiğini göstermesi için Tanrı’ya sorabilirsin.

“Eğiteceğim seni, gideceğin yolu göstereceğim, öğüt vereceğim sana, gözüm sendedir.”
Mezmur 32:8

Esen Kalın