Sevgiye İhtiyacım Var


Kayda Değer Bir İlişki

Birçok Sevgi İlişkisinden Farklı

Biz lisede tanıştık. Önceden diğer insanların O’nun hakkında konuştuğunu duymuştum, O’nun hakkında azda olsa bilgim vardı, ama O’nunla tanışmamıştım. Ama sevgiye ihtiyacım vardı.

Ortak bir arkadaşım bizi tanıştırdığı zaman, ben biraz şaşırmıştım. O’nda her şey vardı: büyüleyici özellik, espri anlayışı ve güven. İlham verici ve ilgi çekiciydi. O’nun yanında kendimi beş para etmez hissettim. Fazla karşı koyamadım, çünkü sevgiye ihtiyacım vardı. Çok kısa bir süre içerisinde beni yaşamına almıştı. Biz sürekli konuştuk. Bana benim O’nun için ne kadar özel olduğumu söyleyip beni cesaretlendirirdi. Yaşamımın bütün yönleri ile ilgili bana tavsiyelerde bulunuyordu. Sabahlara kadar O’nu düşünüyor, hayatımı nasıl değiştirdiğini hayret içerisinde izliyordum. Bazen güneş doğana kadar O’nunla konuşurdum. Kısa sürede O’na aşık olmuştum. O’nun sevgisine ihtiyacım vardı.

O bana egzotik hediyeler veriyordu. Bu hediyeler öyle inanılmazdı ki, eski erkek arkadaşlarımın hediyelerini çok geride bırakıyordu. Lisede yaz tatilinde beni Guatemala’ya götürdü. Beraber çok iyi zaman geçirdik. Orada yaşayan halk da O’na bayılmıştı. Arkadaşımın beni O’nunla tanıştırmasından dolayı müthiş bir mutluluk duyuyordum. Çünkü sevgiye ihtiyacım vardı.

Yıllar su gibi geldi geçti, üniversiteye başlamıştım. Orada da O’nu tanıyan kişiler vardı. Kısa sürede hepimiz kaynaştık ve bir aile gibi olduk. Bazen bütün grupça toplanıp saatlerce O’nun hakkında sohbet ederdik. O benim sabah yıldızım, gece fenerim, gündüz güneşimdi.

Maalesef, bazı kişiler O’nu kabul etmemişlerdi. O’nunla ilişkimden dolayı benimle alay eden çok kişi vardı. İnsanlar O’na sahtekar diyor, beni de O’na bağımlı olmakla suçluyorlardı. O’nun felsefesini takip etmek yerine, kendi şahsi felsefemi oluşturmam gerektiğini söylüyorlardı.

Ancak benim, İsa Mesih’i hayatımdan çıkarmam mümkün değildi. Bu gülü dalından koparmak gibi olurdu, kurur ve ölürdüm. O’nun sevgisine ihtiyacım vardı.

Arkadaşım beni O’nunla tanıştırmadan önce, yaşamımı kendim için harcıyordum. İyilikler yaparak ve kiliseye giderek O’nu mutlu edebileceğimi düşünüyordum. Bu şeyler O’nun bana hayran olmasını sağlamadı. O’nun istediği; O’nu tanımam, O’nunla vakit geçirmem, O’nu sevmemdir.

Bende öyle yaptım. O’nun benim bütün hatalarım uğruna öldüğünü kabul ettim.
O benim asla mükemmel olmayacağımı biliyordu, bu yüzden bu yükü o üstlendi. O’ndan ayrı kalmamı istemediği için, elimden tutup beni cennete çekti.

Eğer sende seni böyle seven bir Tanrı ile tanışmak, O’nunla sonsuza dek cennette yaşamak istiyorsan; O’nu yaşamına çağırabilirsin. Yaşamında ne kadar kötülük ne kadar yanlışlık olursa olsun, O her şeye rağmen koşulsuz bir şekilde seni sevmek istemektedir. Gel ve ailemize katıl.

“Sevgili Rabbim, sana ihtiyacım var. Çünkü bana olan sevginden ötürü günahlarıma karşılık kendini kurban olarak sundun. Bu nedenle Sana sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Şimdi kalbimin kapısını Sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana sonsuz yaşam sunduğun için çok teşekkür ederim. Yaşamımın yönetimini benden al ve beni kendi istediğin gibi bir kişi yap, AMİN”

 

_________________________________

Yazan: Jennifer Abegg

Kargo dahil ücretsiz İncil almak isterseniz aşağıdaki linkten formu doldurmanız yeterlidir.

Talep Formu