Marangozdan da Öte


Marangozdan da Öte

Josh McDowell İsa Mesih İnanlılarının akıllarını yitirmiş insanlar olduğunu düşünüyordu. Onları hep aşağıladı. İnançlarına karşı tartışmalarda yer aldı, ama sonunda tartışmalarının bir dayanağı olmadığını gördü. İsa Mesih gerçekten, insan bedeninde Tanrı’nın bize açıklanmış sözü idi. Söz, Özün tam açıklaması olduğuna göre, İsa Mesih de Tanrı’nın ta kendisiydi.

Kitabımız ücretsizdir. Not: Kargo ve posta masraflar bizim tarafımızdan karşılanır.

Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki talep formunu doldurun. Daha önce kitap başvurunuz olduysa, bu numarayı arayınız: 0505 118 18 30.

ÖNEMLİ NOT:

 • Bizden herhangi bir basılı yayını alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçüklere Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca basılı yayınları kesinlikle göndermiyoruz. Yaş beyanınızın doğruluğundan siz sorumlusunuz. 
 • Lütfen formu sadece kendiniz için doldurunuz. Kendisinden habersiz başka birisi adına form doldurmanız, o kişiden habersiz kişisel bilgilerini paylaşmanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu durumda o kişiyi ve kendimizi korumak adına savcılık nazarında hukuki haklarımızı kullanmak zorunda kalırız.

 • İstediğiniz ücretsiz ürünleri iki şekilde size ulaştırabiliriz. Birinci seçenekte doğrudan adresinize ulaştırırız. Bunun için detaylı adres bilgileriniz gerekiyor. İkinci seçenekte size en yakın PTT Şubesi’ne göndeririz ve siz oradan teslim alabilirsiniz.


 • Paket üzerinde, içerisinde İncil olduğuna dair herhangi bir bilgi yazmıyoruz.
 • Formun aşağıdaki ilerleyen kısımlarını doldurmadan önce lütfen kişisel bilgiler ile ilgili olan kısmı doldurunuz.

Kişisel Bilgileriniz

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Adres

Talebiniz üzerine, kitabınızı size gönderebilmemiz için bize adres bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
Kişisel Veriler Hakkında Açık Rıza Metni uyarınca, kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.

Josh, bu inancın gerçeklerini gördükten sonra, üniversitede ve yüksek okullarda bütün şüphecilerin karşısında, bu kez inancın savunucusu olarak yerini aldı.

Marangozdan da öte kitabında Josh, kendi yaşamını değiştiren kişi olan İsa Mesih’i ele almaktadır. Bu kitap özellikle İsa’nın Tanrı’sallığı ve dirilişi gibi konularda kuşku duyan kişiler için kanıtlar sunmaktadır.

Marangozdan Da Öte

Kitap İçeriği


 • Önsöz – İsa Mesih, zamanımızdan hemen hemen 2000 yıl kadar önce, insanlık dünyasına küçük bir Yahudi toplumu içinde katıldı. Hem yoksul bir aileye hem de azınlıkta olan bir topluma üyeydi ve dünyanın en küçük ülkelerinden birinde yaşıyordu.
 • İsa’yı Bu Denli Farklı Kılan Nedir? – İnsanlar çağlar boyunca, “İsa kimdir?” sorusu üzerinde ayrılıklara düşmüşlerdir. Oysa bir kişi hakkında bu kadar çelişkiye ne gerek var?
 • İsa Rab mi, Yalancı mı, Deli mi? – İsa’nın Tanrı olduğunu iddia etmesi, günümüz kuşkucularının, O’nun yalnızca iyi bir ahlakçı ya da büyük şeyler söyleyen bir peygamber olduğu düşünceleriyle çakışıyor.
 • Peki ya Bilim? – Birçok kişi Mesih’e iman etmemek için, “bilimselliği kanıtlanmayan hiçbir şey gerçek ya da kabul edilmeye değer değildir”görüşünü dile getiriyor.
 • İncil Kayıtları Güvenilir Mi? – İncil, İsa hakkındaki başlıca tarihsel kaynaktır. On dokuzuncu ve yirminci yüzyılda birçok eleştirmen, İncil belgelerinin güvenilirliğine saldırmıştır.
 • Bir Yalan Uğruna Kim Hayatını Verir? – Mesih inancına yapılan en büyük saldırılarda sık sık göz ardı edilen bir konu da, İsa’nın elçilerindeki değişimdir.
 • Ölü Bir Mesih Ne İşe Yarar? – Elçiler, İsa’nın Mesih olduğuna inanıyorlardı. Bu yüzden ölebileceği akıllarına bile gelmemişti. İsa’nın Tanrı’nın Egemenliği’ni kuracağını ve İsrail’i yöneteceğini sanıyorlardı.
 • Saul’a Ne Olduğunu Duydunuz Mu? – Mesih inancını doğrulayan en etkili tanıklıklardan biri de Tarsus’lu Saul’un, önceleri Mesih inancının en büyük düşmanıyken, sonraları İsa’nın elçisi Pavlus haline gelmesidir.
 • İyi Bir İnsanı Nasıl Haksız Çıkarabilirsiniz? – Diriliş konusu, “Mesih inancı gerçek midir?” sorusunu felsefe sahasından çıkarıp tarih sahasına sokar. Mesih inancının tarihsel olarak kabul edilebilir bir temeli var mıdır?
 • Gerçek Mesih Lütfen Ayağa Kalksın! – İsa, kendisinin Tanrı’nın Oğlu Mesih olduğunu kanıtlayacak birçok kimlik kartına sahipti.
 • İsa’dan Başka Yol Yok Mu? – Tanrı’yı çoğu zaman sıfatları aracılığıyla tanırız. Ancak sıfat Tanrı’nın bir parçası değildir.
 • İsa Yaşamımı Değiştirdi – İsa Mesih yaşıyor. Şu anda yaşıyor olmam ve çalışabilmem İsa Mesih’in ölümden dirilmesinin kanıtıdır.