İsa'nın Acıları


İsa'nın Acıları

İsa Mesih’in bu şekilde acı çekip can vermesinden dolayı, ilk Hristiyanlar Yahudiler’e ya da Romalılar’a düşman oldular mı? Elbette ki hayır. Çünkü İsa Mesih, kendisinin günahlı insanların eline verilmesi, çarmıha gerilmesi ve üçüncü gün dirilmesi gerektiğini (Luka 24:7) bildirerek havarilerini hazırlamıştı.

Ayrıca, bütün işkenceleri çekip ölmek üzereyken, İsa’nın “Baba, onları bağışla, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar” (Luka 23:34) dediğini de unutmayalım. Hem İsa Mesih’in hem de ilk Hristiyanlar’ın bu ölüm olayından dolayı Yahudiler’i ve Romalılar’ı “sorumlu” ya da “suçlu” saymadığını İncil’de açık bir şekilde görüyoruz. Hristiyanlar, İsa Mesih’in bütün insanlık için çarmıhta can vermesinin Tanrı tarafından önceden planlanan bir olay olduğuna inanmaktadırlar.

Kitabımız ücretsizdir.

Not: Kargo ve posta masraflar bizim tarafımızdan karşılanır.

Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki talep formunu doldurun. Daha önce kitap başvurunuz olduysa, bu numarayı arayınız: 0505 118 18 30.

ÖNEMLİ NOT:

 • Bizden herhangi bir basılı yayını alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçüklere Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca basılı yayınları kesinlikle göndermiyoruz. Yaş beyanınızın doğruluğundan siz sorumlusunuz. 
 • Lütfen formu sadece kendiniz için doldurunuz. Kendisinden habersiz başka birisi adına form doldurmanız, o kişiden habersiz kişisel bilgilerini paylaşmanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu durumda o kişiyi ve kendimizi korumak adına savcılık nazarında hukuki haklarımızı kullanmak zorunda kalırız.

 • İstediğiniz ücretsiz ürünleri iki şekilde size ulaştırabiliriz. Birinci seçenekte doğrudan adresinize ulaştırırız. Bunun için detaylı adres bilgileriniz gerekiyor. İkinci seçenekte size en yakın PTT Şubesi’ne göndeririz ve siz oradan teslim alabilirsiniz.


 • Paket üzerinde, içerisinde İncil olduğuna dair herhangi bir bilgi yazmıyoruz.
 • Formun aşağıdaki ilerleyen kısımlarını doldurmadan önce lütfen kişisel bilgiler ile ilgili olan kısmı doldurunuz.

Kişisel Bilgileriniz

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Adres

Talebiniz üzerine, kitabınızı size gönderebilmemiz için bize adres bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
Kişisel Veriler Hakkında Açık Rıza Metni uyarınca, kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.

İsa'nın Acıları

Kitap İçeriği


 • İsa Gerçekten Öldü Mü?
 • Çarmıhın Anlamı
 • Tanrı Sevgidir!
 • Tanrı Kutsaldır!
 • Tanrı’nın Adaleti
 • O’nu Kim Öldürdü
 • Ölüm O’nu Tutamadı
 • Bundan Bize Ne?

21. yüzyılda, yüzyıllar boyunca sorulan bir soru tekrar gündeme geldi: “İsa’yı kim öldürdü?” Dünya bu ilginç soruyla tekrar allak bullak olurken, ülkemizde halkımızın kafasını kurcalayan daha köklü bir soru vardır: İsa gerçekten çarmıha gerilip öldürüldü mü? Birçoğumuz, Hristiyan dünyasında İsa Mesih diye tanınan, ama halkımızca Hz. İsa diye bilinen bu kişinin üstün bir karaktere sahip olduğunu benimsemekte zorluk çekmiyoruz, ama O’nun gerçekten çarmıh üzerinde ölmüş olabileceğini kabul etmekte bocalayanların sayısı oldukça kabarıktır. Tanrı, peygamber olarak seçtiği bir kişiyi nasıl terk edebilirdir? İsa’nın, Roma İmparatorluğu döneminde en korkunç idam aleti olarak bilinen çarmıh ölümüne gitmesine nasıl izin verebilirdi? Tanrı, ölüme terk etmek yerine, O’nu, ölümü tattırmadan doğrudan cennete almış olamaz mıydı? Buna inanmak daha akla yatkın değil miydi?